Jak být dobrý youtuber, chci natáčet dobrý videa a nebýt za trapáka

Dneska chce být každej dobrej youtuber, ale víš jak na to? Založili jsme novou rubriku Jak se stát youtuberem, ve který se budeme věnovat radám, jak zmáknout youtube a neustřihnout si ostudu.

Pokud chceš být youtuberem, potřebuješ sebrat odvahu a stoupnout si před kameru. Zoufalých holčiček, co ceněj rovnátka v přítmí svých vlhkých pokojíčků jsi asi viděl dost. Takže máme novou rubriku, ve který se trochu podíváme na zoubek tomu, jak by mělo video vypadat, aby jsi mezi kámoši nebyl za trapáka.

 

Základem je tvůj ksichtík. No nekoukej, budeš se mu muset trochu věnovat, protože na tvoje beďary nikdo není zvědavej. Asi ti neuniklo, že každej herec se nechává líčit. Nemusíš bejt fiflena nebo buzík, abys pochopil, že na kameře budeš vypadat o dost líp, když na sebe hodíš rozumný hadry a navštívíš koupelnu a potkáš se tam s hřebenem. Jak má vypadat youtuber.

 

Pak je tu technika. Ne, že bys nemohl točit svoje videa na mobil, klidně můžeš, ale nesmí to bejt šunka za tisíc kaček, co ti jí nadělil tatík ze šuplíku. Video musí mít přiměřenou kvalitu. V článku si povíme, jak mají vypadat koukatelný obrázky.

 

Zvuk je víc než půlka videa

Jenže obraz není všechno. Asi tomu nebudeš věřit, ale když budeš na videu obstojně vidět a povídat rozumně, překvapivě ti sledi odpustí kde co. Jednou věcí je ale spolehlivě vyženeš už během prvních vteřin. Hrůzným zvukem. Koukat se totiž dá na ledacos, ale poslouchat tě kdesi z tunelu, ve kterým ještě jezdí vlak, fakt nebude nikdo. Přečti si, co udělat se zvukovou stopou, aby se dala poslouchat. 

 

Temná nora nebo studio 

A kde budeš točit? To je dneska celkem fuk. Nepotřebuješ hned pronajímat studio ani bejvák, jako špičkový youtubeři. Natáčet klidně můžeš ve svým pokojíčku, kde se jinak běžně oddáváš sledování porna, zatímco matinku přesvědčuješ, že se učíš. Ale buď od tý lásky a aspoň si ukliď, stoupni si před rozmný pozadí, aby za tebou nebyl rozvrtanej pelech, ze kterýho jsi ráno vypadnul. A hned po tom, co si usteleš, mazej přečíst článek, kde se podíváme na prostředí trochu podrobněji

 

 

Už jsi se umyl, učesal, v tom svým mrdníku sklidil nějakej rozumnej kout, kde neposkakují blechy a pověsil na zeď rozumnej plakát? Pak můžeš začít pomalu točit. Jenže co? Máš připravený jasný téma? Víš co budeš povídat? Zkusil jsi vůbec někde mluvit nahlas před lidmi? Kolikrát jsi se zakoktal? Víš, že ti s mluvením pomůže čtení nahlas? Joo, čtení knížky, to je taková ta věc, jak jsou v ní papírový stránky a písmenka. Radši si o tom něco přečti v našem článku.  

 

Dost podobný články