Jak má vypadat youtuber, základní rady a tipy jak ze sebe udělat člověka a co si oblíknout

Každý nějak začíná a u natáčení videa to chce hodně odhodlání a vůle. Pokud nemáš zkušenosti s mluvením před ostatními, budou všecnny začátky dost náročný. Ale nemusíš se bát, pokud to vydržíš, s každým videem budeš lepší a lepší. A my ti poradíme, jak na to.

Vzhled youtubera

Youtuber je vidět. Proto musíš věnovat pozornost tomu, jak vypadáš. Pokud budeš natáčet s vrabčím hnízdem na hlavě jak jsi ráno vstal, asi moc lidí neoslovíš. Ostatní sledují, jak jsi oblečený, tvůj účes, jestli máš čistý ruce a taky nehty. A pokud nemáš všechno v pořádku, hned to dostaneš naložený v komentářích, nebo už se ti diváci nikdy nevrátí. 

 

  • Barevně a moderně se oblíkni. Nenatáčej v teplákách po dědovi, fakt nikoho nezaujmeš. Vystrč nos ze svojí sluje a zeptej se matky nebo sestry, jestli nevypadáš jako trotl. Barevný oblečení vypadá na kameře líp než tmavý barvy, ale zase to nepřežeň, nepotřebuješ, aby diváci oslepli z tvýho svítivě zelenýho trička. Čím méně obrázků a křiklavých vzorů, tém lépe.

  • Jestli máš na ksichtě bordel, zbav se ho. Zas ti pomůže matka. Za makeup se nemusíš stydět, nepoužíval ho jen Michael Jackon nebo Justin Bieber, ale mají ho na sobě všichni herci. A vědí proč, když se ti bude lesknout lebka, budeš vybat jako lebkoun. Pomůžou ti i fakt buzerantský věci, jako třeba rtěnka. Lehká přirozená barva na pyskách vypadá na videu o moc přirozeněji, než si myslíš. Ale prosím tě! Nemaluj se jako děvka, všechno jen trošičku!

  • Sedni si proti světlu, za záda světlé pozadí, žádná nora pro krtky. V místě, kde natáčíš, by mělo být co nejvíce světla, ale jednu lampu potřebuješ jenom na sebe. A tady pozor. Když si nasvítíš ostrý světlo přímo do xichtu, bude vidět každej beďar a jizva. Na světlo plácni třeba slabou čtvrtku nebo hodně průhledný tričko, světlo se změkčí a tvoje pleť bude vypadat jako miminko. Víc se dozvíš v článku o osvětlení. Jedna lampa taky vrhá stíny, jestli jste bohatý, namiř na sebe dvě, abys stíny potlačil. 
  • Nesmíš splývat s pozadím. Když máš bílý tričko, je fakt blbost si sedat před bílou zeď, takže si vem červený tričko. Nebo modrý. Nebo jaký chceš, ale ne šedivý, bílý nebo hnědý. A když se nemůžeš převlíknout, šoupni za sebe něco tmavýho, hadr na zeď nebo plakát Helenky Vondráčkový (vtip! To ani nezkoušej!). 

 

Dost podobný články