Otec ti ho nejspíš několikrát nutil a teď je tu zas, remake Winnetou 2016 na vánoce

Sahat na legendy je vždycky opovážlivost. Amíci to dělaj pro prachy, Němci zase evidentně z nostalgie. Novej Winnetou bude nejspíš útočit na tatíka a matinku, ale třeba bude bavit i tebe. 

Sahat na legendy se nemá ani podle vlastníků práv Karla Maye a proto německej soud zakázal, aby se film zase jmenoval jako stejnojmenná kniha a postava, neboť se dostatečně nedrží originálu. Takže má teďka Vinetou dvojitý W. No asi by se pan soudce dost divil, kdyby se ráčil podívat, co dělaj si překopávkama v Hollywoodu.

 

Jestli je pravda podtitul z názvu Winnetou - Der Mytos Lebt, tedy mýtus žije, bych si dovolil zapochybovat. Tenhle počmáranej červenorudej pošuk už má nejlepší roky za sebou a pamatujou si ho leda naši rodiče a upřímně neznám ani jednoho kámoše, co by si trhal žíly, když ho Čétéčko asi po sedmdesátý točí furt dokola.

 

Takže na koho mířej Němci je asi celkem jasný, nejspíš by chtěli, aby jsme ho zase žrali, ale spíš ho chtěj nacpat pamětníkům, co měli ještě mlíko v sámošce za dvě kačky. Taky proto nejde o kinofilm, ale o tři televizní filmy Winnetou a Old ShatterhandWinnetou a poklad na Stříbrném jezeře a Winnetouova smrt, produkovanými společně s RTL.

 

Ač o tom soud pochybuje, zase tolik jiný to nebude a důvodů k slzení budou mít tatíci dost. Naprostým základem je sice zmodernizovanej, ale přesto naprosto úchvatně nezaměnitelnej hudební doprovod. Ze základních kamenů toho zbylo taky dost. Zazní nezaměnitelné: Můj bratře, Winnetou, můj bratře při řezání do rukou u uzavření pokrevního bratrství, nebude chybět ani padouch Santers, kterého překvapivě hraje stejnej originální herec ze šedesátých let.

 

Oba představitelé hlavních rolí už jsou po smrti, zatímco Pierra Brice zdatně nahradil Albánec Nik Xhelilaj (32), jak dopadne Wotan Wilke Moehring (48), kterýho si babičky pamatujou nejspíš z podobný vykopávky Místo činu a kterej toho s Lexem Barkerem má společnýho pramálo, je ve hvězdách. Nakonec stejně jako úspěch filmů. 

 

Na závěry si počkejte do Vánočních svátků, kdy série začne. Počkáme si i na to, jestli se některá z českých televizí odváží filmy přinést i k nám, nicméně jsem moc zvědavej, kdo bude mít koule na dabování těžko nahraditelnýho pana Fišera a Ráži.

Štítky: · filmy

Dost podobný články