Mořská voda má díky rozpuštěný soli (asi 3géčka v litru) úžasný vlastnosti. Pojedeš si brzo válet šunky na pláž, tak bys měl vědět, s čím ti může helpnout.
Většina soli v moři je klasickej chlorid sodný, teda obyčejná kuchyňská sůl. Takže když si necháš v misce vyschnout trochu mořský vody, za pár hodin máš sůl na celý grilování. Což je sice hezký, ale sůl si můžeš koupit u Větví nebo marketu. Jenže sůl je pěkná žíravina, takže místo sušení počítej s tím, že ti pěkně vybělí kůži. To se líbí hlavně uhrovitejm programátorům, co jinak nevylezou na sluníčko.
Ale bacha, ve spojení s ostrým sluníčkem bys to mohl snadno přehnat, takže si radší namazej ksicht a všechny další orgány, co si zrovna opaluješ.
Taky sis všimnul, že po návratu od moře máš bělejší zuby? Je to proto, že během koupání sůl rozpouští usazeniny. Takže když se celej rok po ránu ukážeš v koupelně jenom proto, abys před matkou markýroval, že se meješ, tak na dovolený ti sůl lehce nahradí zubní pastu.
Kdyby sis náhodou chtěl šplhnout před frajerkou na rande a hrát chytrýho, kde se sůl v moři bere, tak ji paradoxně přenášejí řeky, který ji vymejvají z hornin. Mořská voda taky proniká až k nejhavější lávě v zemský kůře, kde se prodkým odpařováním rozpouští minerály zpět do vody.